Türk Mermerinin Dünyaya Açılan Kapısına 58 Ülkeden 20 Bin 926 Ziyaretçi

Doğal taş sektörünü buluşturan en ağır fuar olan “Bursa 7. Uluslararası Blok Mermer Fuarı” sona erdi. 25 – 28 Ekim 2023 tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarı 58 ülkeden 20 bin 926 kişi ziyaret etti, 20 milyon dolarlık iş hacmi oluşturuldu.
 

60 Ülkeden İş İnsanı Türk Üreticilerinden Türk Mermerini Almak İçin Blok Mermer Fuarı'na Geliyor!

Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde yedinci kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü,
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor.

Blok Mermer Fuarı Sona Erdi

Doğal taş sektöründen büyük ilgi gören sektörün en ağır fuarı “Bursa 6.Uluslararası Blok Mermer Fuarı” sona erdi. 23 – 26 Kasım 2022 tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarı 50 ülkeden 22 Bin 235 kişi ziyaret etti; 10 milyon dolarlık iş hacmi oluşturuldu.

Geri Sayım Başladı

Sektörün En Ağır Fuarı için Geri Sayım Başladı:
Bursa 6.Uluslararası Blok Mermer Fuarı 23-26 Kasım’da

Doğal taş sektörünün heyecanla beklenen buluşması Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı 23 Kasım Çarşamba günü 6. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 185 firmanın katılımı ile düzenlenen fuar, 50’nin üzerinde ülkeden ziyaretçiyi ağırlayacak. Yüzlerce yeni renk, binlerce a kalite 2.200 blok mermerin sergileneceği organizasyonun, önceki yıllarda olduğu gibi birçok dış ticaret bağlantısına sahne olması bekleniyor.
 

Bursa Blok Mermer Fuarı 23-26 Kasım 2022'de Tüyap Bursa'da

Doğal taş sektörünün merakla beklenen buluşması
 Kasım ayında Tüyap Bursa’da
 
Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde altıncı kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor.
 
Düzenlendiği ilk yıla göre devamlı büyüyen ve sektörün konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çeken Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 23 - 26 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk yılında 550 blok mermerin sergilendiği fuar, bugün itibariyle ağırlığı toplam 50 bin tona ulaşan 2 binden fazla blok mermerin sergilendiği büyük bir sektör buluşması haline geldi.  Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren 200’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile  7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan 50 bin m2 de hazırlanan ‘sektörün en ağır fuarı’, yurt içi ve yurt dışından 40’a yakın ülkeden gelmesi hedeflenen iş insanlarını ağırlayarak sektör ticaretine hareket sağlayacak.

Sektörün En Ağır Fuarı Bursa’da Başlıyor

Sektörün En Ağır Fuarı Bursa’da Başlıyor
 
Jeolojik yapısı bakımından zengin bir potansiyele sahip olan Türkiye, 15 Milyar metreküp mermer rezervinin yüzde 40’ına sahip. Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu alp kuşağında yer alan ülkemizde, 2018 yılında, 3 bin 809 firma doğal taş ihracatı gerçekleştirdi. Bu denli önemli bir sektörün tüm paydaşları  23-26 Ekim tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ‘Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda bir araya gelecek.

Blok Mermer Fuarı 20 - 23 Ekim 2021'de

Doğal Taş Sektörünün Merakle Beklenen Buluşması
        ‘Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’
                    20 – 23 Ekim 2021’de
 
Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde altıncı kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor. 

Blok Mermer Fuarına 20.719 Ziyaretçi

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan maden ocaklarından çıkarılan toplam 2.200 blok mermerin sergilendiği Dünya’nın tek blok mermer fuarı  ‘Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’ sona erdi.  23 – 26 Ekim tarihleri arasında  Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarı 46 ülkeden 20 Bin 719 kişi ziyaret etti.  Tonu 250 dolardan 4 bin dolara kadar değişen 20 milyon dolar değere sahip fuar,  ülke ihracatına da en ağır katkıyı yaptı, beklentileri karşıladı.

Blok Mermer Fuarı Kapılarını Açtı

Sektörün En Ağır Fuarı Tüyap Bursa’da Başladı

Dünya’nın tek blok mermer fuarı  ‘Bursa 5.Uluslararası Blok Mermer Fuarı’ başladı.                Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde
8 ayrı salon ve açık sergileme alanında 205 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuar, 42 ülkeden iş insanlarını ağırlayacak. 2 bin 200 blok mermerin sergilendiği  tonu 250 dolardan 4 bin dolara kadar değişen ürünlerle yaklaşık 20 milyon dolarlık değere sahip organizasyon,                 26 Ekim Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek.
 

Kırşehir'in Picasso'su Bursa'da Sergileniyor

Kırşehir’in Picasso’su Bursa’da
 
Dünya’nın Gözü Türk Mermerinde
 
Türkiye’nin farklı yerlerindeki maden ocaklarından çıkan doğal taşlar Bursa’da görücüye çıktı.  Dünya’nın önemli projelerinde de kullanılan mermerlerinin sergilendiği dünyanın tek blok mermer fuarı olan ‘Bursa 5. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda Sivas onixy’den Kırşehir’den çıkan Picasso taşına kadar birbirinden farklı renk ve desendeki mermerler, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.  Lojistik, mühendislik gibi yan sektörüyle birlikte 300 - 400 bin kişinin ekmeğini taştan çıkardığı sektörün nabzı 4 gün boyunca Bursa’da atacak.
 

Bursa 4. Uluslararası Blok Mermer Fuarı Sona Erdi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı sona erdi. Dört günde 42 ülkeden 22 bin 765 kişinin ziyaret ettiği fuarda, sergilenen 2.500 blok mermerin tamamına yakını satıldı.
Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, dördüncü yılında da sektöre güç kattı. Toplam değeri 20 milyon doları aşan blok mermerlerin tamamına yakınının alıcı bulduğu fuar, sektörün ihracat kapasitesinin artmasına öncülük etti. Türkiye’nin 33 farklı ilinden 240 firmanın stantlı katılım sağladığı fuarı başta Çin, Hindistan ve Kuzey Afrika bölgesi olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından yabancı alıcılar da ziyaret etti.