Neden Katılmalısınız - Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı

 

Doğal Taş Sektörünün Tek İhtisas Fuarı’nda Sizde Yerinizi Alın!

Firmanızın doğal taş sektöründeki konumunu güçlendirmek, farklı coğrafyalardan gelecek iş insanlarını portföyünüze eklemek ve marka bilinirliğinizi dünya çapında duyurmak için Bursa 8’nci Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda sizde geç olmadan yerinizi alın.

Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı Her Yıl Güçlenmeye Devam Ediyor

Bursa 8. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 13-16 Kasım 2024 tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 2023 yılında 58 farklı ülkeden 21.000 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan sektörün tek ihtisas fuarı bu yıl 60’dan fazla ülkeden 25.000’i aşkın iş insanını ağırlamayı hedefliyor.

Neden Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı?

Yüzlerce renk ve desende blok mermer üreticilerinin katıldığı Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı katılımcılarına blok mermerlerini dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerine tanıtma imkanı sunuyor.

Türkiye’de Blok Mermer Sektörü

2024’ün ilk çeyreği itibariyle Türkiye’de blok mermer ihracat miktar ve değer endeksleri artış göstermiştir. Nisan ayında ihracat 241.363 ton olarak gerçekleşmiştir. İhracat rakamı ise 46,58 Milyon USD’dir. Blok doğal taşlar ihracatında miktar ve ihracat fiyatları doğal taş sektöründe belirleyici olmaya devam edecektir.

 

Neden Katılımcı Olmalısınız?

Türkiye, dünyanın blok mermer ihracatının ilk üç ülkesinden biri konumunda olup ayrıca doğal taş sektöründe büyük bir verimliliğe sahip. Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, düzenlendiği ilk yıldan itibaren üzerine koyarak toplam 144.000 ziyaretçiyi ağırlamanın yanı sıra 1367 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz yıl toplamda 21.000 ziyaretçiyi ağırlayan Bursa 7’nci Uluslararası Blok Mermer Fuarı katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı. 50 bin metrekare alanda 200’e yakın katılımcısı ile kapılarını ziyaretçilerine açan sektörün tek ihtisas fuarı ülke ekonomisine katkı sundu.