Fuar Hakkında - Bursa Blok Mermer Fuarı

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle önümüzdeki yıl 23 - 26 Kasım 2022 tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek olan ‘Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı Türkiye’de konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çekiyor, global buluşma noktası olarak sektör profesyonellerini bir araya getiriyor.

2019 yılında 650’nin üzerinde renk ve desende, ağırlıkları 10 tondan 26 tona kadar değişen, toplam 60 bin ton ağırlığında 2.200 blok mermeri sergilendiği fuar, sektörün ihracatına büyük güç kattı.

Uluslararası fuar niteliğini kazanarak kalitesini tescil ettiren Fuar, söz konusu nitelik ile yurt dışında bilinirliğini sektörde marka fuar olarak ses getirmektedir. 2022 yılında Çin ve Hindistan başta olmak üzere önemli yatırımcıları Bursa’da sektör temsilcileri ile buluşturmayı hedefleyen Fuar, sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katmaya devam edecek.

Doğal taş sektörünün büyük ilgi gösterdiği Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda tüm sektör temsilcileri ile 23 - 26 Kasım 2022 tarihleri arasında 6. kez buluşmak dileğiyle.