Blok Mermer Fuarı 20 - 23 Ekim 2021'de

Doğal Taş Sektörünün Merakle Beklenen Buluşması
         ‘Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’
                           20 – 23 Ekim 2021’de
 
Dünyanın en zengin mermer yataklarının bulunduğu ülkemizde altıncı kez düzenlenecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, doğal taş sektörünü,                  Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanıyor. 
 
Düzenlendiği ilk yıla göre devamlı büyüyen ve sektörün konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çeken Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 20 - 23 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk yılında 550 blok mermerin sergilendiği fuar, bugün itibariyle ağırlığı toplam 60 bin tona ulaşan 2 binden fazla blok mermerin sergilendiği büyük bir sektör buluşması haline geldi.  Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren 200’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile  7 ayrı salon ve açık sergileme alanında hazırlanan ‘sektörün en ağır fuarı’, yurt içi ve yurt dışından 40’a yakın ülkeden gelmesi hedeflenen iş insanlarını ağırlayarak sektör ticaretine hareket sağlayacak.
 
Üreten ve zengin ülkemizin marka fuarı
 
Sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alan ve merakla beklenen ‘Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nın marka değerinin yükseldiğini belirten Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Zengin mermer yataklarının olduğu ülkemiz, gerçekleştirdiği doğal taş ihracatı ile de dikkat çekmektedir. Gerek ulusal gerekse uluslararası ziyaretçilerin yakından takip ettiği fuar, sektörün ilgisini Bursa’ya çekerek Türkiye’nin bu konuda vitrini olmaya devam ediyor. Ülkemizin hemen hemen tüm ocaklarından çıkarılan blok mermerlerin işlem görmeden sergilendiği Blok Mermer Fuarı, dört gün süresince farklı coğrafyalardan gelecek iş insanı ile katılımcı firmaları tek çatı altında buluşturuyor. Fuar süresince gerçekleşecek ikili iş görüşmeleriyle sektör ticaretine katma değer sağlayacak dünyanın tek blok mermer fuarı,  20 – 23 Ekim’de kapılarını açmak için hazırlıklarına devam ediyor,” ifadelerini kullandı.
 
Tüm pandemi önlemleri alınıyor
 
Fuarı ilk yılından itibaren destekleyen ve kısa sürede geldiği son noktada büyük katkıları olan  BTSO ve MADSİAD’a teşekkür eden Ersözlü, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde, HES kodu kontrolünden hijyen kurallarına kadar gerekli olan tüm önlemleri alarak ‘yeni normale’ uygun şekilde, oluşturulan güvenli bir alanda gerçekleşecek fuara tüm ilgilileri beklediklerini, herkesin gönül rahatlığı ile alana gelebileceklerini belirtti.
 
Sektörün ihracatına güç katacak
 
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi sürecinin küresel fuar etkinliklerini sekteye uğrattığını söyledi. Seyahat kısıtlamaları dolayısıyla bu süreçte online uygulamaların devreye girdiğini belirten Başkan Burkay, sektör temsilcilerinin ve fuar ziyaretçilerinin fiziki fuarları özlemle beklediğini ifade etti. Fiziki fuarların yenilikleri görebilmek ve yüz yüze iletişim açısından büyük değer taşıdığına dikkati çeken Başkan Burkay, “Bu kapsamda 20-23 Ekim tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, normalleşme sürecindeki en önemli fuarlardan biri olacak. Bu yıl 6.’si düzenlenecek olan fuarımız sektörün konusunda tek ihtisas fuarı olma özelliği taşıyor. İlk yılında 550 blok mermerin yer aldığı fuar, 6 yıl gibi kısa bir sürede ağırlığı toplam 60 bin tona ulaşan, 2 binden fazla blok mermerin sergilendiği sektörün en önemli buluşması haline geldi. Bursa Blok Mermer Fuarı’nda daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sergilenen tüm ürünlerin satılmasını ve fuarın sektörümüzün ihracatına büyük güç katmasını bekliyoruz. Fuara katılacak tüm firmalarımıza bereketli işler diliyorum.” diye konuştu.
 
Sektör fuarı özledi
 
Bursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nın dünyanın ilk ve tek blok mermer fuarı olduğunu söyleyen MADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Efendioğlu, “Bu yıl fuarımızın altıncı yılı. Pandemi nedeni ile bir yıl ara verdikten sonra büyük bir özlemle gerçekleşmesini beklediğimiz fuarımızda ilk yıl 550 blok mermer sergilemiştik.  Her yıl daha da büyüyerek kapasitesini artıran fuarda bu yıl iki binin üzeri blok mermerin yer almasını hedefliyoruz. Türkiye’nin konusunda lider firmalarının katılımı ile hazırlanan Blok Mermer Fuarı, sektör ile buluşmak için gün sayıyor” dedi.
 
Farklı coğrafyalardan sektör profesyonelleri buluşacak
 
Uluslararası nitelikte olan fuarın, Tüyap’ın yurt dışı ofisleri organizasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere 40’a yakın ülkede tanıtım çalışmaları devam ediyor. Farklı coğrafyalardan organize edilen ve münferit gelmesi beklenen iş insanlarını ağırlamayı hedefleyen Bursa Blok Mermer Fuarı, oluşturacağı iş hacmi ile doğal taş sektörünün ihracatına ve rekabetçiliğine güç katacak.
 
Fuarda blok mermer, limestone, oniks, iş ve ocak makineleri, sektörel dernekler ve yayınlar profesyonel ziyaretçilerle buluşacak.
 
Fuar paydaşlarıyla çok daha güçlü
 
Kuruluşumuz TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) organizasyonu ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) iş birliğiyle hazırlanan fuarda,  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri bulunuyor.
 
Detaylı bilgi için;
 
Fuar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.blokmermerfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Doğal taş sektörünün en büyük buluşması, 20 Ekim Çarşamba / 21 Ekim Perşembe / 22 Ekim Cuma / 25 Ekim Cumartesi günleri  10.00 – 18.30 saatlerinde ziyaret edilebilir.
 
Saygılarımızla,
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN