Firma Adı İletişim Konum
DEMİRTAŞ MADENCİLİK MERMERCİLİK KUYUM İNŞ. TUR. TİC. LTD. ŞTİ.
DEMİRTAŞ MAH. ATATÜRK CAD. NO: 117/125 / ALANYA / ANTALYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 532 262 7803
Web: https://www.demirtasltd.com/
Salon: 4
Stant: 405/B
Ürün Grupları
  • DOGAL TASLAR
  • BLOK MERMER

Türkiye nin kapasitesi en yüksek diyabaz ocağına sahip Demirtaş Maden Mermer Şirketi 1997 de Antalya Alanya ilçesi Demirtaş kasabasında kurulmuştur. Diyabaz ocağı çalışmalarının yanında Alanya ve Gazipaşa bölgelerinde kurulan üç farklı mermer ocağı ile de mermer sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Demirtaş ta kurulan mevcut fabrika, yılda 300.000 m2 kapasite ile dünya standartlarında yüksek donanımlı makinalar ile üretim yapmaktadır. Ocaklarda toplam blok kesme kapasitesi yılda yaklaşık 60.000 m2 dir. Kendine ait 4 ocak işletmekte olan Demirtaş Maden, bütünleştirilmiş yaklaşım ile kendi kaynaklarından herhangi bir sınırlama olmaksızın birinci elden en iyi kalitede ve tam kontrollü olarak üretim sağlamaktadır. Ürünleri blok, plaka ve istenen ebatta üreten Demirtaş Maden Türkiye deki pazarının yanında Uzak Doğu, Orta Doğu ve Avrupa ya da ihracat yapmaktadır. Demirtaş Maden diyabaz sektöründeki güçlü avantajını Türkiye de birçok ulusal projede kullanmaktadır. 25 yıllık tecrübe ile edindiği referansları diyabaz piyasasındaki etkin rolünü yansıtmaktadır.

DİYABAZEBATLI YEŞİL DİYABAZ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Literatürde dolerit ve mikrogarbo olarak da bilinen diyabaz; Alanya-Demirtaş ocağından çıkarılmıştır. Sertliği yüksek volkanik bir taştır. Yapısal olarak granit ve bazalt taşına benzer. Orta renkli bazalt taşı ile kristalizasyon sonucu oluşan ince kapanımlarla yeşil ve homojen bir renk ortaya koymaktadır. Sert iklim ve stres koşullarına son derece dayanıklı olan bu taş dış mekan kullanımına uygundur. Bu taşın kullanım alanı oldukça geniştir. Bina cepheleri, yüzme havuzları, peyzaj ve iç mekan projeleri ve ayrıca sokak, meydan, araba yolu, kaldırım gibi uygulamalar. Fabrikamızda farklı yüzey işlemleri uygulanmakta ve kullanım alanına göre uygun hale getirilmektedir.

EMPERADOR DARKBLOK MERMER, PLAKA VE EBATLI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alanya-Demirtaş yakınlarından çıkarılan Paşa Kahve mermeri kahverengi zemin üzerine altın rengi kesişen damarlar ve küçük beyaz kalsitleri barındırır. ​ Emperador Dark genellikle cilalanmış yüzey işlemiyle iç mekanlarda tercih edilmektedir. Bunun yanında binaların dış cephelerinde ya da patinatolu yüzey işlemiyle dış mekanlarda da kullanılabilir.

SKY BLUEBLOK MERMER, PLAKA VE EBATLI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alanya-Gazipaşa yakınlarından çıkan Sky Blue mermeri beyaz zemin üzerine turuncu-sarı ve gri-mavi damarlar içerir. Farklı kesim tekniklerine bağlı olarak değişen renk ve desenler verebilir. Yarı saydam bir mermer olup, ışık geçirgenliği sağlamaktadır. Sky Blue iç mekan uygulamaları için tercih edilen bir mermerdir.

GOLDEN NIGHTBLOK MERMER, PLAKA VE EBATLI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alanya-Gazipaşa yakınlarından çıkan Golden Night mermeri siyah zemin üzerine beyaz ve altın rengi damarlar barındırır. Farklı kesim tekniklerine bağlı olarak değişen renk ve desenler verebilir. Golden Night iç mekan uygulamaları için tercih edilen bir mermerdir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.